Ängsmix Flowers For Bees, 22% blomfrön, 78% gräsfrön, höjd 40-70 cm, lättskött, vildkaraktär.
Skapa din egna blomsteräng. Sås ut på sluttningar, och andra svåråtkomliga ställen för att skapa en lättskött vacker yta av vildkaraktär. Älskas av våra pollinerar vänner!
Innehåller: 22% blomfrön och 78% gräsfrön
Räcker till: 10 kvm
Höjd: 40-70 cm
| Färg | Mix |
|---|---|
| Groningstemperatur | från 10 C |
| Planteringsavstånd | 10-20 cm |
| Växtgrupp | Sommarblomma |
| Läge | Sol |
| Form | Frö |
| Mängd | 45 gram |
| Vetenskapligt namn | Mix |
| Årlighet | Ettårig |
| Sådjup | 0,5-1 cm |
| Groningstid | 10-20 dagar |
| Höjd | 40-70 cm |
